en
en
Kontakt

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”

Ministerstwo Sportu i Turystyki w bieżącym roku realizuje szóstą edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców.
Czytaj więcej

Jak nas widzą Włosi

Bezpieczna, czysta, gościnna, pełna bezcennych zabytków i bogata intrygującymi dziejami – tak postrzegają nasz kraj włoscy touroperatorzy. Grupa pięciorga z nich odwiedziła Kraków i Warszawę tuż przed Świętami. Uczestniczyli w podróży studyjnej zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek POT w Rzymie.
Czytaj więcej

Dom Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych

15 grudnia odbyła się konferencja Ministerstwa Sportu i Turystyki "Dobre praktyki tworzenia marek terytorialnych oraz transgranicznych produktów i usług turystycznych", na której Polską Organizację Turystyczną reprezentował p.o obowiązki prezesa Bartłomiej Walas. Konferencję otworzył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek. 
Czytaj więcej

Metro w Kijowie z polską reklamą

Kampanii zimowej ciąg dalszy. Na główną stację metra w Kijowie wjechały piękne kolorowe wagony z polską reklamą. W ten sposób Polska Organizacja Turystyczna zachęca mieszkańców do przyjazdu do Polski na zimowy wypoczynek.
Czytaj więcej

Świąteczno-noworoczne spotkanie SKAL Club Wie

Skal International Wien to stowarzyszenie przedstawicieli kadry kierowniczej branży turystycznej, do którego należy także Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii. Wiedeński Skal liczący 110 członków podejmuje w ciągu roku wiele ciekawych inicjatyw pozwalających poznawać najnowsze trendy światowej branży turystycznej.
Czytaj więcej

Przedstawiciele największego austriackiego biura kongresowego w Polsce

19-osobowa grupa przedstawicieli największego biura kongresowego w Austrii Mondial GmbH & Co. KG wzięła udział 16-18 grudnia w podróży studyjnej do Polski. Celem wyjazdu zorganizowanego przez Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii we współpracy z Convention Bureau Krakow i biurem Symposium było testowanie bazy kongresowej w Krakowie pod kątem organizacji imprez międzynarodowych.
Czytaj więcej

Touroperatorzy z Rosji na rozpoczęciu sezonu zimowego

Grupa touroperatorów z Rosji, zainteresowana organizacją zimowych wyjazdów do Polski, wzięła udział w misji gospodarczej organizowanej przez Małopolską Organizację Turystyczną we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w  Moskwie. Misja miała na celu przede wszystkim prezentację nowych obiektów turystycznych województwa małopolskiego a także umożliwienie kontaktów handlowych z lokalnymi przedsiębiorcami.
Czytaj więcej

183 agentów TUI Nederland w Krakowie

Na początku grudnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie we współpracy z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Krakowa zorganizował podróż szkoleniową dla agentów touroperatora TUI Nederland. W wyjeździe wzięły udział 183 osoby, w tym także przedstawiciele najlepszej holenderskiej prasy branżowej: TravMedia, Travelution i TravelPro oraz blogerzy turystyczni.
Czytaj więcej

Francuska telewizja o polskich tradycjach bożonarodzeniowych

16 grudnia o godzinie 13:30, w zimowej scenerii krakowskiego rynku, francuska telewizja TF1, we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Paryżu, pokazała reportaż o przygotowaniach i przebiegu konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską. Był to fragment szerszej relacji o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia we Francji i na świecie w trakcie dziennika telewizyjnego “Journal de 13h”.
Czytaj więcej

Złote Logo Polska 2016

14 grudnia podczas Gali „Złote Logo Polska” w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, po raz piąty  uhonorowane zostały osoby i instytucje mające wpływ na promocję Polski w kraju, ale przede wszystkim poza jego granicami.
Czytaj więcej

Rozpoczęła się kampania promująca Polskę na zimę

Polska na zimę, klimatycznie i bajecznie – tak POT zachęca mieszkańców Ukrainy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Skandynawii do przyjazdu do Polski. 12 grudnia nasze reklamy pojawiły się już na ponad 70 autobusach w Oslo. Od 19 grudnia takie autobusy jeżdżą także w Moskwie a w kolejnych dniach na ulice Berlina, Amsterdamu i Londynu w sumie wyjedzie 155 taksówek z reklamą Polski.
Czytaj więcej

Plan działań POT na lata 2017-2018

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej przyjęła "Plan działań na lata 2017-2018", kóry  został opracowany w oparciu o analizę najważniejszych światowych trendów w popycie turystycznym oraz ocenie aktualnego dostosowania podaży usług w Polsce do bieżących oczekiwań konsumentów.
Czytaj więcej

Spotkanie krajów V-4

Kolejne spotkanie, które odbyło się 7-8 grudnia w Polsce, przedstawicieli narodowych organizacji turystycznych Czech, Węgier, Słowacji i Polski podczas którego dyskutowano nad działaniami jakie powinny być realizowane w przyszłym roku nalezy uznać za bardzo merytoryczne i pokazujące wolę współpracy wszystkich partnerów.
Czytaj więcej
Do góry